Edukacja
Dowiedz się więcej o SEK Centrum
Rolą podologa jest wykonywanie szerokiego wachlarza działań, mających na celu kompleksową opiekę nad zdrowiem stóp pacjentów. Podolog jest w stanie samodzielnie rozpoznać patologiczne zmiany występujące w obrębie kończyn dolnych, analizować ich przyczyny, a następnie eliminować czynniki prowadzące do patologii, w efekcie doprowadzając stopy do stanu fizjologicznego. Dla uzyskania najlepszych efektów terapii kluczowym jest indywidualne dostosowywanie procedur terapeutycznych do każdego pacjenta.
Celem wykonywania zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych jest przywrócenie zdrowego wyglądu oraz optymalnego funkcjonowania stóp pacjenta. Żeby to osiągnąć, podolog musi wykazać się szerokim spektrum umiejętności, takich jak:
- prawidłowe obcinanie, opracowanie i korygowanie paznokci,
- usuwanie zgrubień, odcisków itp.,
- posługiwanie się sprzętem specjalistycznym (frezarki podologiczne, frezy, ortezy indywidualnego zaopatrzenia itp.),
- efektywna edukacja pacjenta (dot. pielęgnacji stóp, wkładek ortopedycznych itp.).
Przywracanie zdrowia i podnoszenie jakości życia pacjentów to jednak nie wszystkie zadania podologa. Oprócz posiadania wymienionych powyżej umiejętności, każdy podolog powinien:
- dbać o stan sanitarno-higieniczny sprzętu i narzędzi używanych do zabiegów (np. za pomocą myjki ultradźwiękowej).
- eliminować ryzyko zakażenia przy wykonywaniu zabiegów (korzystając z materiałów jednorazowego użytku oraz odpowiednich wyrobów medycznych i kosmetyków).
- współpracować z lekarzami specjalistami (flebologiem, dermatologiem, diabetologiem, chirurgiem).
- współpracować z domami pomocy społecznej, poradniami diabetologicznymi, ośrodkami rehabilitacji (aby dotrzeć do grupy odbiorców zainteresowanej usługami podologicznymi).
- prowadzić profilaktykę z zakresu dysfunkcji stóp (publikować artykuły w prasie, wygłaszać pogadanki dla osób chorych na cukrzycę/w podeszłym wieku itp.).
- uczestniczyć w szkoleniach, konferencjach, seminariach i targach podologicznych.
- samodzielnie, umiejętnie, prowadzić gabinet podologiczny w ramach działalności gospodarczej.
Interesuje Cię praca jako podolog?
Oferujemy kursy w ramach Policealnego Studium Podologii “SEK” oraz Placówki Szkolenia Ustawicznego. Korzystając z naszej oferty edukacyjnej, uzyskasz wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne potrzebne do uzyskania numeru wykonywania zawodu podologa - 323014
Skrót “SEK” wywodzi się od zakresu naszej działalności 一 Specjalistycznej Edukacji Kosmetologicznej 一 gdzie wyspecjalizowaliśmy się w działalności podologicznej. Kształcimy przyszłych podologów od 2011 roku, skupiając się na gruntownej praktyce przy uczestnictwie żywych modeli.prawidłowe obcinanie, opracowanie i korygowanie paznokci.
Dołącz do elitarnej grupy specjalistów, wyróżnij się na rynku pracy, zdobywaj nowe możliwości, doświadczenie i wiedzę!
Szczegółowe informacje na temat organizowanych przez nas kursów znajdują się poniżej, zachęcamy do zapoznania się z nimi.